To juniorer signerte A-lagskontrakt

11.01.2018

Gulled Omar og Chenar Hama signerte i kveld hver sin kontrakt som gjør dem til A-lagsspillere for sesongen 2018.

Etter at vi tidlig presenterte to forsterkninger til spillerstallen i Victor Vindfjell og Sander Sjøstrøm, har spillere som trapper ned fra oss preget media den siste uka. Derfor er det veldig gledelig at vi kan ønske to spennende unggutter velkommen som fullverdige medlemmer av A-stallen vår.

Gulled Omar kom inn som en komet på venstresida, da han debuterte i hjemmeoppgjøret mot Staal Jørpeland i fjor. Unggutten som kom til oss fra Eidanger før 2017-sesongen fikk to sjanser til på A-laget utover høsten, og har trent fast med troppen siden debuten.

Chenar Hama kom til oss som guttespiller fra Herkules i 2016, men hadde allerede rukket å få flere A-kamper for moderklubben. I fjor var han en del av junior-/rekruttstallen, før han ble flyttet opp som hospitant på høsten. Chenar fikk sin A-lagsdebut i 5-2 seieren borte mot Sandnes Ulf2.

Vi ønsker Gulled og Chenar lykke til!

Heia de blå!